ספות מעור

 ספות מעורספות מעור תמיד נחשב יוקרתיות במיוחד בתחום מערכות הישיבה, אלו ספות יקרות יותר לעומת מרבית העיצובים הדומים בגימור בד והן אכן איכותיות מאוד כאשר מדובר על עיצוב מקצועי וייצור מדויק מחומרי גלם משובחים, אך ספות מעור אינן מיועדות לכל אחד ויש להן גם חסרונות לצד היתרונות הרבים. בכל מקרה, סלונים מעור מעבירים באופן טבעי תחושות מסוימות לגבי החדר, הם מצריכים תחזוקה מסוימת ומציעים עמידות טובה לאורך השנים.

כיום ניתן לרכוש ספות מעור במבנה קלאסי של ספות 3+2+1 וגם במבחר אדיר של עיצובים מודרניים יותר כגון מערכת ישיבה גדולה כיחידה אחת לצד כורסאות יוקרתיות ומעוצבות עם ריפוד עור.

הכי קל לנקות

יתרון משמעותי של ספות מעור על פני כל פיתרון אחר של מערכת ישיבה הוא קלות הניקוי, אין ספה שיותר קל לנקות מאשר ספת עור. זה הופך את הבחירה במערכת ישיבה מעור מתאימה מאוד למשפחות עם ילדים ולכל בית שבו הסלון נוטה להתלכלך. אם למשל נשפך משהו על הספה, מיץ, מרק או אוכל, פשוט מעבירים סמרטוט לח על הספה והכל חוזר לקדמותו. בניגוד לספות עם ריפוד בד שכאשר נשפך עליהן משהו, בעיקר נוזלים, מיד סופגות את הכל ומצריכות ניקוי יותר יסודי ומורכב, ספת עור מאפשרת לנקות הכל ולהמשיך במה שעשיתם קודם בתוך דקות.

אותו הדבר תקף לגבי אבק ולכלוך אחר על סלונים מעור, בניגוד לספות עם ריפוד בד שצריך לשאוב נגד אבק או להשתמש בחומרים שונים המיועדים להוצאת הלכלוך מסיבי הבד, ספת עור הרבה יותר קלה לניקוי במובן זה. אם יש אבק, גרגירים וכיוצא באלו על ספות מעור פשוט מנגבים את הלכלוך עם מטלית או עם מברשת והספה נקייה כמו חדשה.

עמידות טובה

ספות מעור מציעות עמידות מעולה מפני שחיקה ונזקים שונים לאורך שנים של שימוש. נכון שכיום גם הבדים שמשמשים לייצור ריפודי ספות חזקים ואיכותיים, אך לעור יש מאפיינים טבעיים של חוזק ועמידות שקשה להתחרות בהם. גם עובדה זו הופכת את ספות העור למתאימות למשפחות עם ילדים או בתים עם חיות מחמד למיניהן. יש ספות עם ריפוד עור ששורדות במצב מצוין במשך עשרות שנים למשל, כאשר מטפלים בעור באופן מתאים ויעיל ומתייחסים לרהיט בכבוד הראוי לו, ריפוד העור אינו מתבקע, נשאר עם צבעים טובים, אינו משנה את מרקמו ונשאר במצב קרוב לחדש גם אחרי שנים רבות.

כורסאות מעוצבות ומרהיבות

באופן מסורתי, כאשר מדובר על כורסאות מעוצבות ומרשימות, לרוב הפריטים המיוחדים והאיכותיים ביותר יהיו עם ריפוד עור. בין אם מדובר על כורסא בעלת עיצוב קלאסי ועתיק בסגנונו או ספה מודרנית, עם קימורים ועיצוב אלגנטי מאוד, סיכוי סביר שהייצור יכלול ריפוד עור. השימוש בעור מאפשר להשיג מראה יוקרתי ומרהיב במיוחד, יותר מכל בד, הכי אלגנטי ויוקרתי עד כמה שיהיה.

מצריך תחזוקה קבועה ושגרתית

יש שיראו בכל חיסרון, אך ספות מעור מצריכות תחזוקה שוטפת ושגרתית על מנת לשמור על העור במצב אופטימאלי. תחזוקה זו כוללת ניקיון של העור באופן קבוע ואחת לתקופה (פעם בחודש למשל) למרוח על הריפוד "חלב" עור מיוחד שהוא חומר השומר על התכונות הטבעיות של העור ומעשיר אותו בכל פעם מחדש. מדובר על פעולה פשוטה אך אחת שיש לבצע למרות הכל אם ורצים לשמור על הספה.

פחות נעים בקיץ הישראלי

החיסרון המרכזי של ספות מעור הוא ללא ספק העובדה שבימי הקיץ החמים, כאשר מזיעים ולובשים בגדים קצרים, ישיבה או שכיבה על עור עשויה להיות לא נעימה ועם תחושות דביקות מעט. הפיתרון הוא לפרוס בד על הספה בימים החמים במיוחד.

חייגו אלינו
052-8275005