ספסלי עץ

ספסלי עץספסלי עץ הוא מקום ישיבה שמספיק עד לארבעה אנשים. בכל מקום בו יש ספסל נדמה כי המקום הוגדר כמקום מפגש. ספסלים באופן כללי הם מצילים אנשים רבים מתלאות ההליכה הממושכת והם יכולים גם להוות כמקום מנוחה קבוע לקריאת ספר או סתם רגע מדיטטיבי שכזה. ישנם סוגים שונים של ספסלים מחומרים שונים וכולם בעיצובים שתואמים את הרחוב. ספסלי עץ כמו כיסא הוא ריהוט שנמצא ברחוב ולכל רחוב אופי שונה ולכן שעיריות או ראשי וועדים בוחרים לרכוש ספסל לגינה ציבורית או לרחוב הם צריכים להתחשב באופי הרחוב ולקנות את הספסלים בהתאם. רוב הספסלים בארצנו הם ספסלי עץ וזה קורה מכמה סיבות. עץ הוא החומר גלם הנפוץ ביותר והיום קיימות שיטות רבות של ייצור רהיטים מעץ שהם ידידותיים לסביבה. דחיסת העץ ושמירתו מפני חרקים הופכת אותו לחומר גלם עמיד בפני כל חיה, חרק, רטיבות, יובש, חום וכיוצא ולכן בזכות נתונים אלו ספסל מעץ הופך להיות הספסל הנקנה ביותר.

למה ספסל עץ?

 

ספסלי עץבארץ ישראל הקטנה רוב ימות השנה הם חמים וישנם חודשים בהם החום מתאפיין בצורה קיצונית. חום כזה יכול לגרום להתבלות החומר במהרה. כאשר עץ עובר תהליכים עיבודיים שונים הם שומרים עליו מפני נזק שכזה להבדיל מספסל מתכת שיכול להתמלא חלודה על עף הציפוי שבו וספסלי פלסטיק שמאבדים מחדשנותם אחרי כמה שנים אחדות. ספסל מעץ כאשר הוא מלכלך הוא ניתן לניקוי מיידי, הבידוד שצובע אותו לא מאפשר לו לספוג לכלוך עבה וקשה ולכן ספסל העץ נשמר זמן רב לפעמים גם עשרות שנים. הקורות עץ מהם עשוי הספסל מקובעות אחת לשניה על ידי מברגים עבים בייצור מיוחד וספציפי שאינו מאפשר פירוק והרכבה אנושיים אלא רק על ידי כלים מיוחדים, זוהי עוד סיבה לרכישת ספסל עץ משום היותו מסיבי, בטיחותי בחלקיו ואינו ניתן לגניבה.

רהוט רחוב מעץ

ספסלי עץריהוט רחוב מעץ תמיד נחשב לריהוט האופטימלי וזאת משום שעץ הוא חומר סביבתי שיכול לקשר בין הסביבה החיצונית לסביבה הפנימית שבביתנו. העץ מתאים לרוב סגנונות הרחוב הארץ ישראלים למרות שאפשר לראות אותו גם באירופה וגם בארצות הברית כחומר גלם שולט. אך שום רהוט לא ישנה את המצב כל עוד גינה עצמה לא תהיה מטופחת ומסודרת. לצורך כך אתם יכולים להשתמש בשירותי גנן חיצוני או לרכוש כלי גינון ולבצע עבודות לבד. בדרך כלל העבודות אינן כל כך מסובכות. דבר ראשון תפנו את כל הפריטים שאינם בשימוש. למשל כדים או עציצים שבורים, רהיטים שבורים, כל מה שהוצאתם לגינה עם מחשבה "אולי נצטרך את זה פעם" וכדומה. לאחר מכן, תסתכלו על צמחיה הקיימת במקום. אם יש צמחים שכבר יבשים, נובלים אולי הגיע זמן להחליפם. כמו כן תבדקו עניין של השקייה, אם הכל עובד כסדרה. תרכשו ותשתלו צמחים חדשים. מומלץ לעשות פינת תבלינים קטנה. זה לא חייב להיות משהו גדול מספיק שיהיו מספר עציצים ארוכים, שבהם ניתן לשתול נענע, לימונית, בזליקום, רוזמרין ועוד תבלינים אחרים שאתם אוהבים. רק תדמיינו איך אתם יושבים בערב על הספסל עץ ושותים תה עם נענה, שנקטפה מפינת  תבלינים.

חייגו אלינו
052-8275005