עיצוב פנים

עיצוב פניםעיצוב פנים הוא ללא ספק תחום גדול ומעניין שבו עוסקים בתכנון ושינוי חללים בתוך מבנה, מקצוע זה התפתח לו מתחום האדריכלות והוא מהווה נושא בתחום אדריכלות, אך בניגוד לאדריכלות ששם עוסקים בתכנון של מבנים שלמים, בעיצוב פנים עוסקים בעיצוב בתוך מבנה, כשמו הוא – עיצוב פנים.

מעצבי פנים יכולים להיות מוגדרים כמעצבי פנים לאחר הכשרה מתאימה, לרוב מדובר בתואר בתחום העיצוב ולהבדיל מאדריכל פנים אשר נושא תואר באדריכלות .

מטרתם של מעצבי הפנים היא לשפר את החזות ואף האווירה בתוך מבנה מסוים ולהפיק את המרב מהשימוש באותו מבנה הן כלפי הלקוח והן כלפי האדריכל – שרטוטים, חתכים, תכניות ועוד.

מעצב פנים צריך להיות בעל כישורים רבים שיאפשרו לו להוציא את הרעיון לפועל, מעצב פנים טוב זה מעצב פנים שעומד בדרישות הלקוח, הן העיצוביות והן עמידה בתקציב הפרויקט שהוגדר מבעוד מועד.

למעצב פנים יש ידע רב במערכות טכניות שמרכיבות את המבנה וביניהם ידע בחשמל, תקרות, סוגי קירות, רצפות, מיזוג אוויר, תאורה, מחיצות, חיפויים ועוד וכל זאת בכדי שיצא העיצוב המושלם ללקוח.

לימודי עיצוב פנים

ניתן ללמוד עיצוב פנים הן כתואר אקדמי היום והן כתעודה, כל מעצב הולך במסלול שונה והתוצאה היא שחלק יוצאים עם תואר והאחרים מסתפקים בתעודת הכשרה בלבד,

לימודי עיצוב פנים קיימים במכללות/אוניברסיטאות רבות, בין אם מדובר במכללות שם תוכלו ללמוד עיצוב פנים ב 11 חודשים בלבד עם שני מפגשים מרוכזים בשבוע או בכלל תואר בן 3-4 שנים במכללות קונספט, מכללה למנהל, המכון HIT, תילתן, מכון אבני ועוד.

אפשרויות התעסוקה הן רבות, ניתן לעסוק במגדר הפרטי או הציבורי ולעצב מגוון רחב של סוגי מבנים, יש כאלה אשר הולכים לדרך העבודה במשרדים ואילו אחרים הולכים בדרך העצמאית להקמתו של משרד.

מחירי עיצוב פנים

המחירים של עיצוב פנים משתנים מעסק לעסק, בין פרויקט של חדר אחד לפרויקטים של בית שלם או מבנה שלם עלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים.

אם בא לכם לקבל מספר רעיונות לעיצוב הבית, אנו ממליצים בחום לצפות בסירטוני הוידאו של גדעון מורן, ולאחר הצפייה בהם תקבלו המון רעיונות מעניינים במיוחד.

חייגו אלינו
052-8275005