שידת קומודה

לאדם אשר מסתכל על חדר השינה שלו ומגיע למסקנה כי חדר זה איבד את המראה הביתי והחמים שאפיין אותו בעבר, צריך להתחיל ולעשות רשימה של כל הריהוט בו הוא מעוניין לחדר השינה החדש אותו יזמין. מאמר זה יתמקד בשידות קומודה.

מהי שידת קומודה

כל אחד מודע לעובדה כי כל חדר שינה זקוק למיטה, ארונות, מראה ושידות על מנת לחוש בנוח. אך רבים אינם יודעים מהם סוגי השידות הקיימות בשוק הרהיטים הביתי של חדר השינה ואינם יודעים מהו ההבדל בין קומודה לבין שידות אחרות לחדר זה. קומודה היא שידה גדולה אשר מספר מגירות ומאפשרות לכל זוג להשתמש בה לאחסון של הבגדים התחתונים שלו, צעיפים אקססוריז שונים, דברים מיוחדים אותם מעוניינים לאחסן בצורה מסודרת במקום בעל גישה מהירה ועוד. ניתן לומר כי כל אחד אשר רכש שידה זו בעבר, אינו יכול לוותר על רכישת שידה זו גם בעת חידוש חדר השינה או קניית סט רהיטים חדש. שידות אלו מגיעות במגוון עיצובים, צבעים, חומרי גלם ומידות וכל אחד צריך לבחור את אותה שידה אשר תשרת אותו בצורה הטובה ביותר.

קומודה כפריט מעצב.

חשוב לקחת בחשבון כי כל רהיט אשר מכניסים לחדר השינה ישפיע במידה ניכרת על הויזואליות של החדר ועל האווירה הקיימת בו. לכן, חשוב מאוד לבחור כל רהיט בקפידה ולהחליט מראש האם מעוניינים שהרהיט יהיה בעל תפקיד מרכזי בכל הקשור אל הקו הסגנוני עיצובי של החדר או שמא מעוניינים שהוא ייטמע עם שאר הריהוט. פעמים רבות אנשים מחליטים על שידת קומודה כפריט עיצוב מרשים ומתאימים אליו את כל שאר הריהוט. הם ממקמים את השידה מול המיטה או שהם מחליטים עליה כפריט ריהוט פונקציונאלי נוסף בחדר, תולים מעליה מראה ומשתמשים בה גם כשידת איפור. כך או כך חשוב מאוד לקבל החלטה בדבר הרהיט הדומיננטי בחדר השינה ובהתאם לבחור את שאר הריהוט.

בחירת קומודה- פרמטרים חשובים.

* תקציב- הדבר הראשון עליו יש להחליט הוא מהו התקציב עבור חידוש חדר השינה ומה התקציב אותו מייעדים לרכישת כל אחד מחלקי הריהוט. רק לאחר ההחלטה מהו התקציב לשידה ניתן יהיה להתחיל בחיפוש אחר האחת המתאימה.
* סגנון- אם מחליטים לקנות שידת קומודה לחדר השינה חשוב מאוד להתאים אותה לסגנון אשר קיים כבר בחדר. אם מדובר על חידוש של חדר השינה יש להחליט האם השידה תקבע את הקו הסגנוני של כל החדר.
* גודל- חשוב לבחור שידה בגודל פרופורציונאלי לגודל חדר השינה. בחירה של קומודה גדולה מדי יכולה להוביל לתחושה של צפיפות ובחירה של שידה קטנה מדי תהפוך אותה לבלתי מורגשת.

חייגו אלינו
052-8275005